Ženský sbor

Ženský sbor z Kudlovic funguje od roku 2004. V začátcích se scházelo jen pár žen, některé z nich byly bývalé členky tanečního souboru Lúčka z Kudlovic. V průběhu let se těleso rozrůstalo a v současné době je tvořeno třinácti zpěvačkami. Repertoár sboru je tvořen převážně písňovým materiálem uherskohradišťského regionu a příležitostně je čerpán i z okolních oblastí jižní Moravy.

Ženský sbor z Kudlovic je zachycen na CD „My kudlovští …“, jež vzniklo ve spolupráci s Mužským sborem Kudlovice a CM Stanislava Gabriela.

Od roku 2014 jsme začaly spolupracovat se zpěvačkou a houslistkou Jitkou Šuranskou, díky jejíž zásluze se nám otevřely dveře k mnoha festivalům a také mezižánrovým přesahům.  
Společně s Jitkou jsme se podílely na hudebním projektu Mariana Friedla „Beránci a vlci“, který byl vydán v roce 2017 jako stejnojmenné CD, jež bylo oceněno Cenou Hudební akademie Anděl 2017 v kategorii folk. Po odchodu Jitušky do hudebního nebe jsme se podílely na natáčení vzpomínkového CD na Jitku Šuranskou s názevem„11 podob lásky“ autora Mariana Friedla.  Začaly jsme též spolupracovat s houslistkou a zpěvačkou Petrou Jelénkovou.

Ještě více o nás se můžete dozvědět na naší facebookové stránce Ženský sbor z Kudlovic.


Za Ženský sbor Romana Gajdošíková