Automatizovaný Externí Defibrilátor pro JSDHO Kudlovice

Kudlovice a blízké okolí získaly z Nadace Agrofert AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor)

Po dopravním automobilu přibyla do naší výbavy pro naši lokalitu velmi důležitá věc. Jedná se o AED  LifePak 1000. Je to přístroj, který pokud je dostupný, tvoří nedílnou součást základní resuscitace.

Proč je tento defibrilátor tak důležitý v naší lokalitě? Místní jistě vědí, jak problematické jsou závory v Huštěnovicích, ale především v Babicích. Záchranná služba z Uherského Hradiště má do Kudlovic dojezdové časy kolem 15-20 minut, ale to jen v případě, jsou-li závory zvednuté a nejede vlak. V případě, jde-li o život, jde také o vteřiny, a když jsou závory dole a čeká se na vlak, tak je dalších 15 minut pro záchranu života příliš mnoho.

Proto by mělo naše AED výrazně vylepšit dojezdové časy nejen do Kudlovic a na Dolinu, ale také do Sušic, Traplic, Košíků a Jankovic. Pořízení AED “na naší” straně už bylo také velmi kladně hodnoceno na zdravotní záchranné službě v Uherském Hradišti.

Pomoci můžete i Vy sami nainstalováním mobilní aplikace Záchranka. Aplikace Vám v případě nouze dokáže poradit, jak postupovat u zraněné osoby. Hlavní prioritou aplikace je vytočení telefonního čísla 155, při kterém operační obdrží Vaši přesnou polohu a v případě že nevíte, jak postupovat při první pomoci, Vás operační středisko provede jednotlivými kroky, a to nejen hlasově, ale může hlavně pro neslyšící i obrazově.