Drobečková navigace

Úvodní strana > Hlášení místního rozhlasu > Hlášení 7.1.

Hlášení 7.1.Tříkrálová sbírka 2015

Počátky tříkrálové sbírky jsou v roce 2000, v roce 2015 jde tedy již o 15 ročník sbírky. Sbírka probíhá na celém území České republiky a je pořádaná Charitou České republiky s podporou Nadace České spořitelny. V loňském roce se jí zúčastnilo na 50 000 koledníků a byla vybrána dosud největší částka 82 milionů korun.

Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí
a podpora charitního díla. Tříkrálovou sbírku 2015 v regionu Uherskohradišťska organizuje  Oblastní charita Uherské Hradiště. Vybrané prostředky budou použity na Chráněné bydlení ULITA pro lidi s mentálním postižením v Uh. Hradišti a na přímou pomoc lidem v nouzi na Uherskohradišťsku.

V roce 2014 se sbírky v našem regionu uskutečnily ve 46 obcích a vybralo se 2 mil. korun. Jak byla tato částka rozdělena je uvedeno i na stránkách naší obce a také na obecním úřadě.

V Kudlovicích se sbírka uskuteční tuto sobotu a neděli, to je 10. a 11. ledna.

Výstavba kanalizace - přípojky jednotlivých domácností

Koncem prosince byly vytyčeny hlavní trasy - stoky budované kanalizace. Týkají se hlavně ulice od Babic, stoka vede zahradami a ulice k Dolině, podobně vede stoka zahradami. Na společném setkání byla podána informace, že je možné zajistit společné vyhotovení dokumentace k přípojkám kanalizace pro rodinné domky a vyřízení pravomocného povolení stavby. Tato nabídka se také týká všech domácností v obci, které uvažují o vybudování nové kanalizační přípojky.

Z důvodů společného postupu potřebuje obec zjistit, které domácnosti budou přípojku realizovat. Chcete-li využít společného postupu, sdělte svůj zájem na obec co nejdříve, nejlépe do konce tohoto týdne tj. 11.1. jakoukoli formou: osobně, mailem, telefonicky. Kalkulovaná cena za zpracování dokumentace je 3 000 Kč.

Poznámka: záměrem obce je i podílet se na části nákladů, které budou s přípojkou spojeny.

Všechny tyto informace jsou zveřejněny na obecním úřadě a webových stránkách obce.

Pracovní síla do školní kuchyně

Základní škola a Mateřská škola v Kudlovicích hledá na částečný pracovní úvazek (3 hodiny dopoledne) zástup za pomocnou kuchařku v pracovní neschopnosti s nástupem od úterý 13. ledna 2015. Zájemci se mohou hlásit u ředitele školy nebo ve školní jídelně u paní Snopkové.

 

Soukromý prodejce bude zítra, ve čtvrtek 8. ledna v 16.30 hod., prodávat u obecního úřadu jablka - odrůda Rubín 1 kg za 9,- Kč, mandarinky 1 kg za 19,- Kč, hrozny 1 kg za 39,- Kč a ananas 1 kus za 19,- Kč.