Drobečková navigace

Úvodní strana > Hlášení místního rozhlasu > Hlášení 6.1.

Hlášení 6.1.Datum konání:
6.1.2017

Platnost obecně závazné vyhlášky o pohybu psů.

Včera jste byli informováni o platnosti nové obecně závazné vyhlášky o pohybu psů v obci. O množství psích exkrementů se přesvědčujeme denně hlavně na chodníku na Zástavě i jinde na veřejném prostranství obce. Nová vyhláška tedy ukládá majitelům psů povinnost tyto exkrementy okamžitě uklízet. Vyhláška stanovuje i další pravidla pro pohyb psů v obci. Na veřejném prostranství v obci je možný pohyb psů pouze na vodítku a je zakázáno vodění psů na dětská hřiště u Mateřské a Základní školy a také na hrací plochu fotbalového hřiště. Upozorňuji, že porušení pravidel stanovených obecní vyhláškou může být sankcionováno.
Věřím, že toto upozornění na povinnosti majitelů psů je dostatečné k tomu, aby při procházce se svým psem zodpovědně po psovi uklízeli a udržovali tak prostředí naší obce v čistotě.

Úklid sněhu - parkování aut

Podobně jako hovořím o povinnostech majitelů psů, tak se hlavně v tomto zimním období zvýrazňuje problém parkování aut, která zasahují do chodníků. Na údržbu chodníků byl zakoupen nový zametací kartáč. Stojící auta na chodníku ale znemožňují použití stroje pro úklid celého chodníku. V těchto místech musí pracovníci obce sjet z chodníku přes obrubník na silnici a zase zpět na chodník. Proto upozorňuji, že v místech, kde je z důvodu stání auta zabráněno úklidu chodníku, nebude chodník pracovníky obce uklízen.

 Zkouška na tančení České besedy

Oznamujeme zájemcům o tančení České besedy na krojovém plese, že první zkouška je dnes v 19.00 hod. na KD.

Tříkrálová sbírka

Zítra, tj. v sobotu 7. ledna, se v celé naší obci uskuteční Tříkrálová sbírka. Tato sbírka, pořádaná Českou katolickou charitou, je největší celonárodní dobrovolnickou akcí v České republice. Jejím hlavním účelem je získání prostředků na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.