Drobečková navigace

Úvodní strana > Hlášení místního rozhlasu > Hlášení 20.2.

Hlášení 20.2.Vážení občané,

15. prosince loňského roku vešla v účinnost obecně závazná vyhláška o pohybu psů. Nejdůležitější informací této vyhlášky je stanovení povinnosti majitelů psů odstraňovat z veřejného prostranství psí exkrementy. Všichni si pravděpodobně uvědomujeme, že samotný dokument vyhlášky, jako kus psaného textu, nám nezajistí čistotu obce. Jde tady o zodpovědnost majitelů před sebou samým i ostatními občany, že si svoji povinnost uvědomuje a nedovolí si odejít od výkalů svého psa bez povšimnutí. Ztrácí se sníh a můžete si všimnout toho množství hromádek, které jsou po dědině. Tak jak máte rádi své psy, najděte odvahu i smysl po pořádek a udržujte naši obec v čistotě.

Podobné téma je spalování nevhodných materiálů v kotlech na pevná paliva. Chci jen připomenout, že se jedná o naše společné ovzduší, které si většina z nás chrání. Objevují se ale i podněty o některých komínech, které vypouští do okolí všechno možné.

Nejsem zastáncem některých v poslední době medializovaných veřejně známých postupů na udávání sousedů. Jednejme ale tak, aby něco podobného nebylo třeba.

 

Pozvánka na sobotní fašank.

Mužský a ženský sbor zve naše mladé děvčata a chlapce k účasti v maskách na sobotním fašanku. Na večer jste všichni zváni na neobvyklou besedu u cimbálu – fašankovou s křtem nového CD ženského sboru a vystoupením muzik ze Vsetína a Frenštátu pod Radhoštěm.