Drobečková navigace

Úvodní strana > Hlášení místního rozhlasu > 19.1.

19.1.Výzva ke sjednocení parkování v ulici k Jakosu.

Vážení občané, všichni si uvědomujeme problémy s parkováním osobních automobilů v obci. Počet vozidel v rodinách se zvyšuje. Místa hromadného parkování v obci až na výjimky nejsou, a tak se parkuje ve vjezdech domů, před domy na travnatých plochách a také na místních komunikacích. Je tomu tak podobně v mnoha dalších obcích. Při parkování na komunikaci je však nutné zachovat dostatečný prostor pro zajištění průjezdu motorových vozidel. Nejhorší situace v Kudlovicích je pravděpodobně na místní komunikaci k Jakosu, kam jezdí těžká nákladní vozidla zajišťující obslužnost provozu Jakosu i Kovonera. V minulém týdnu z důvodu parkování vozidel v obou směrech podél silnice byla silnice téměř neprůjezdná a došlo k poškození majetku vlastníků pozemku.
Je nutné, aby se obyvatelé ulici sjednotili a akceptovali tento návrh. Zjednodušením celé situace by bylo parkování vozidel pouze po pravé straně komunikace směrem k Jakosu a zachování tak jednoho přímého jízdního pruhu. Dále také důslednější využívání parkování ve vjezdech domů a na jiných místech mimo komunikaci tak, aby komunikace nebyla zaskládána parkujícími vozidly.
Pouze společný přístup k navrhovanému řešení a osobní zodpovědnost každého obyvatele ulice napomůže zjednodušení celé situace v ulici. Zároveň apeluji na dodržování omezené rychlosti na této místní komunikaci.